Nedir ne değildir?

Uzun yıllardan beri aklımızda olup, Türkiye'den gelip Barselona'da yaşayan genclerin bilgilerini paylaşacakları bir internet mecrası olarak hayatına başladı bu blog. Bu blog aracılığıyla Barselona ve yakınlarında ikamet eden arkadaşlara, buraya geleceklere, gelmek isteyebileceklere burada oldukları süre içerisinde Barselona'yı tanımalarında, daha güzel vakit geçirip, zorlukların ve başağrılarının üstesinden gelebilmeleri için üç beş tecrübeye dayanan bir kaynak üretmek amacındayız. Adının Barselona101 olmasi da bundandir: üniversite de aldığımız oryantasyon dersleri hesabı. 101, Barselona'ya giriş. Hoşgeldiniz, beşgittiniz. Bunun yanısıra bu blog, herkese açık bir mecra olmayı amaçlıyor. Bu yüzden de gördüğünüz, beğendiniz, canınızı sıkan, hoşunuza giden, kafanızı karıştıran ve başkalarının da işine yarayabileceğini düşündüğünüz meseleleri paylaşırsanız, hemen buradan yayınlamak niyetindeyiz. Neyse, siz meseleyi kaptınız, venga vamos!


1 Aralık 2010 Çarşamba

SAGLIK SIGORTASIAnnenizin bavulunuzun icine koydugu ilaclar sizi bir sure idare eder, ama Barselonaya geldikden belli bir sure sonra saglik sigortasi yaptirilmasinda fayda vardir. 

Ispanyadaki saglik sistemi sanildigi gibi mukemmel olmamakla birlikte 4-5 saate varan kuyruklara maruz kalabilirsiniz,  bunun icin yapmaniz gerekenler arasinda oncelikle evinize en yakin belediyeden almis oldugunuz empadronamientonuz ile varsa NIE niz, pasaportunuzun asli ile evinize en yakin CAT SALUT merkezinin yolunu tutmak olur. Bu merkezleri https://www10.gencat.cat/pls/catsalut/cawpk500.inici adresinden bulabilirsiniz. 

( Cat Salut hakkinda bilgi baska bir sayfada anlatilmistir ) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder