Nedir ne değildir?

Uzun yıllardan beri aklımızda olup, Türkiye'den gelip Barselona'da yaşayan genclerin bilgilerini paylaşacakları bir internet mecrası olarak hayatına başladı bu blog. Bu blog aracılığıyla Barselona ve yakınlarında ikamet eden arkadaşlara, buraya geleceklere, gelmek isteyebileceklere burada oldukları süre içerisinde Barselona'yı tanımalarında, daha güzel vakit geçirip, zorlukların ve başağrılarının üstesinden gelebilmeleri için üç beş tecrübeye dayanan bir kaynak üretmek amacındayız. Adının Barselona101 olmasi da bundandir: üniversite de aldığımız oryantasyon dersleri hesabı. 101, Barselona'ya giriş. Hoşgeldiniz, beşgittiniz. Bunun yanısıra bu blog, herkese açık bir mecra olmayı amaçlıyor. Bu yüzden de gördüğünüz, beğendiniz, canınızı sıkan, hoşunuza giden, kafanızı karıştıran ve başkalarının da işine yarayabileceğini düşündüğünüz meseleleri paylaşırsanız, hemen buradan yayınlamak niyetindeyiz. Neyse, siz meseleyi kaptınız, venga vamos!


1 Aralık 2010 Çarşamba

Ozel Saglik Sigortasi

Eger saglik sigortaniz olmadan herhangi bir hastaneye giderseniz , vizite ucreti dedikleri daha doktoru gormeden yuklu bir miktar odemeniz gerekebilir, bu hastanenin vizite ucret politikasina gore degisir, en pahali olan hastanelerden bir tanesi  Barcelonetada olan Hospital del Mar Hastanesidir, vizite ucreti yaklasik 70 euro !!

Eger cok acil bir durum soz konusu olursa ve cok paraniz yoksa tam donanimli bir hastane olan Clínica Nuestra Señora del Pilar oderilebilir.   Adres:  C/ BALMES, 271, 08006 Barcelona, Spain  
Vizite ucreti 45 eurodur!

Eger Ozel saglik sigortasi yaptirmak isterseniz, okullarin anlasmali oldugu ozel saglik sigorta sirketleri vardir, bunlari okulullarinizdaki revir, ya da medico lara giderek sorabilirsiniz, Ozel saglik sigortalarinin ayligi yaklasik olarak 40- 60 euro arasinda degismektedir, bu fiyata dâhil olan servisleri ozellikle sormanizi tavsiye edilir, Dis ve deri hastaliklari bazen dahil olamiyabiliyor. 
Barcelonada faaliyet gosteren bazi ozel saglik sigorta sirketleri: 


Ver mapa más grande

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder