Nedir ne değildir?

Uzun yıllardan beri aklımızda olup, Türkiye'den gelip Barselona'da yaşayan genclerin bilgilerini paylaşacakları bir internet mecrası olarak hayatına başladı bu blog. Bu blog aracılığıyla Barselona ve yakınlarında ikamet eden arkadaşlara, buraya geleceklere, gelmek isteyebileceklere burada oldukları süre içerisinde Barselona'yı tanımalarında, daha güzel vakit geçirip, zorlukların ve başağrılarının üstesinden gelebilmeleri için üç beş tecrübeye dayanan bir kaynak üretmek amacındayız. Adının Barselona101 olmasi da bundandir: üniversite de aldığımız oryantasyon dersleri hesabı. 101, Barselona'ya giriş. Hoşgeldiniz, beşgittiniz. Bunun yanısıra bu blog, herkese açık bir mecra olmayı amaçlıyor. Bu yüzden de gördüğünüz, beğendiniz, canınızı sıkan, hoşunuza giden, kafanızı karıştıran ve başkalarının da işine yarayabileceğini düşündüğünüz meseleleri paylaşırsanız, hemen buradan yayınlamak niyetindeyiz. Neyse, siz meseleyi kaptınız, venga vamos!


1 Aralık 2010 Çarşamba

NIE RANDEVUSU NASIL ALINIR ?


NIE RANDEVUSU NASIL ALINIR  ?: 

·             http://www.mpr.es  sitesine girilir, 

·         Sag ust kosedeki SEDE ELECRONICA tiklanir.

·         Extranjería tiklanir 

·         Cita Previa de Extranjería Acceso a la solicitud de cita previa para la presentación de autorizaciones en las oficinas de extranjeros.


·         BARCELONA secilir ; alt tarafa  AUT. DE ESTUDIENTES secilir.  ACEPTAR tiklanir 

·         ENTRAR  

·         NIE, isim soyisim, dogum yili, hangi ulkeden oldugun yazilip , karekterler bosluga girildikden sonra ACEPTAR .

·         Sonrasinda size bir gun verecektir, yada secmeniz icin 2-3 gun sunacaktir, bunlardan birini secip islem tamamlanir,  Ciktisi alinir ¡ 

Verdigi adrese , randevunun verildigi zamandan once gidilir, cunku her zaman disarida sira olur. Bu adres genelde Carrer de Múrcia, 42 dir.Ver mapa más grande

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder