Nedir ne değildir?

Uzun yıllardan beri aklımızda olup, Türkiye'den gelip Barselona'da yaşayan genclerin bilgilerini paylaşacakları bir internet mecrası olarak hayatına başladı bu blog. Bu blog aracılığıyla Barselona ve yakınlarında ikamet eden arkadaşlara, buraya geleceklere, gelmek isteyebileceklere burada oldukları süre içerisinde Barselona'yı tanımalarında, daha güzel vakit geçirip, zorlukların ve başağrılarının üstesinden gelebilmeleri için üç beş tecrübeye dayanan bir kaynak üretmek amacındayız. Adının Barselona101 olmasi da bundandir: üniversite de aldığımız oryantasyon dersleri hesabı. 101, Barselona'ya giriş. Hoşgeldiniz, beşgittiniz. Bunun yanısıra bu blog, herkese açık bir mecra olmayı amaçlıyor. Bu yüzden de gördüğünüz, beğendiniz, canınızı sıkan, hoşunuza giden, kafanızı karıştıran ve başkalarının da işine yarayabileceğini düşündüğünüz meseleleri paylaşırsanız, hemen buradan yayınlamak niyetindeyiz. Neyse, siz meseleyi kaptınız, venga vamos!


1 Aralık 2010 Çarşamba

Hangi banka en iyisi ?Bankanin iyisi , guzeli olmaz ; fakat La Caixa diye yazilan bankanin neredeyse Barcelonanin her kosesinde subesi oldugunu soylemeye gerek yok sanirim. 

Annem Turkiyeden para yatirsa ben buradan komisyon odemeden cekebilirmiyim ? 

Cok onemli bir konu! Eger Turkiye`de CitiBank, HSBS (ING BANK oluyor mu bir bilgim yok ) gibi uluslararasi bankalarda acilmis EURO hesabiniz varsa ( bazen  Turkiye`de bu hesaplari acmak icin 70 Euro gibi ucret bedeli istiyorlar; o yuzden Turkiye`de hesabi actiriken sadece bankaniza parami koyucam diye acirmaniz yarariniza olacaktir, yurtdisina gidicem dediginiz anda sizden bu hizmet bedelini isteyebilirler  )  Ispanyaya geldiginizde ayni kart ile ayni bankanin subesinden  paranizi komisyon odemeden cekebilirsiniz, fakat  hesabinizdaki parayi goremezsiniz, ne de olsa ayni bankanin baksa subeleri  !

Placa Cataluña `da Cafe Zurih in hemen yaninda bir CitiBank Bankamatigi  var, bosuna aramayin, HSBC Bankamatigi nerde ki acaba?

Ver mapa más grande

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder