Nedir ne değildir?

Uzun yıllardan beri aklımızda olup, Türkiye'den gelip Barselona'da yaşayan genclerin bilgilerini paylaşacakları bir internet mecrası olarak hayatına başladı bu blog. Bu blog aracılığıyla Barselona ve yakınlarında ikamet eden arkadaşlara, buraya geleceklere, gelmek isteyebileceklere burada oldukları süre içerisinde Barselona'yı tanımalarında, daha güzel vakit geçirip, zorlukların ve başağrılarının üstesinden gelebilmeleri için üç beş tecrübeye dayanan bir kaynak üretmek amacındayız. Adının Barselona101 olmasi da bundandir: üniversite de aldığımız oryantasyon dersleri hesabı. 101, Barselona'ya giriş. Hoşgeldiniz, beşgittiniz. Bunun yanısıra bu blog, herkese açık bir mecra olmayı amaçlıyor. Bu yüzden de gördüğünüz, beğendiniz, canınızı sıkan, hoşunuza giden, kafanızı karıştıran ve başkalarının da işine yarayabileceğini düşündüğünüz meseleleri paylaşırsanız, hemen buradan yayınlamak niyetindeyiz. Neyse, siz meseleyi kaptınız, venga vamos!


1 Aralık 2010 Çarşamba

AUTORIZACION DE REGRESO Nedir?


AUTORIZASYON DE REGRESO

Bu belge su demek oluyor sevgili kardesim, ben aslinda Ispanya sinirlarinda  legal olarak yasiyorum fakat NIE kartimin suresi doldugu; polis de NIE kartini ( yaklasik 1 ay sure icerisinde verdigi ) bir gunde veremedigi icin bu surec de de hakli olarak ulkeme / baksa Avrupa ulkelerine giris – cikis icin verilmis olan yasal bir belgedir. 

NIE kartinizin suresi dolmadan en erken 2 ay onceden polise NIE nizi uzatmak icin basvuru yaparsiniz; bu basvusu sonrasinda size basvuru yaptiginiza dair bir belge verirler, bu belgeyi saklayin, cunku bu belge ile Autorizasyon de Regresoya basvuracaksiniz. 

Bu belgenin maksimum verilis suresi 3 aydir

BU BELGE NIE `nizin SON KULLANMA TARIHI DOLDUKDAN SONRA VERILMEKTEDIR !!! 

 ( Bu belgenin nasil alindigi baska bir sayfada detayli olarak anlatilmaktadir ) 

2 yorum:

  1. Merhaba, bu belge ile 3 ay sorunsuz kalabiliriz demek mi oluyor bu?

    YanıtlaSil
  2. Merhaba, bu belge ile 3 ay sorunsuz kalabiliriz demek mi oluyor bu?

    YanıtlaSil