Nedir ne değildir?

Uzun yıllardan beri aklımızda olup, Türkiye'den gelip Barselona'da yaşayan genclerin bilgilerini paylaşacakları bir internet mecrası olarak hayatına başladı bu blog. Bu blog aracılığıyla Barselona ve yakınlarında ikamet eden arkadaşlara, buraya geleceklere, gelmek isteyebileceklere burada oldukları süre içerisinde Barselona'yı tanımalarında, daha güzel vakit geçirip, zorlukların ve başağrılarının üstesinden gelebilmeleri için üç beş tecrübeye dayanan bir kaynak üretmek amacındayız. Adının Barselona101 olmasi da bundandir: üniversite de aldığımız oryantasyon dersleri hesabı. 101, Barselona'ya giriş. Hoşgeldiniz, beşgittiniz. Bunun yanısıra bu blog, herkese açık bir mecra olmayı amaçlıyor. Bu yüzden de gördüğünüz, beğendiniz, canınızı sıkan, hoşunuza giden, kafanızı karıştıran ve başkalarının da işine yarayabileceğini düşündüğünüz meseleleri paylaşırsanız, hemen buradan yayınlamak niyetindeyiz. Neyse, siz meseleyi kaptınız, venga vamos!


1 Aralık 2010 Çarşamba

AUTORIZACION DE REGRESO sadece Turkiye icin mi gecerli ?


Autorizasyon de Regreso sadece Turkiye ye gidis icin mi gecerli? 

Hayir tabiî ki ; Avrupadaki Shengen ulkelerine de giris yapabilirsiniz; bu belge ile FAKAT ...

1)      Soyle bir durum var, ucuz ucak sirketleri diye adlandirdigimiz Ryan air ve Easyjet bu belgeyi tanimiyorlar, bu yuzden yapacaginiz seyahatlerde bu iki sirket disindaki sirketleri tercih etmenizi oneririz.  Vueling ile rahatca ucabilirsiniz bir problem yasayan duymadik gormedik. 

2)      Ohh ne de olsa Autorizasyon de Regresom  var diyip har vurup harman savurmak olmaz :) , Ornegin Cek Cumhuriyetinde polis cevirdi ve sordu , Nerden gelip nerye gidersin ey yolcu ? Bu belgeyi gosterdiniz, birakin karsinizdaki polisin İspanyolca bilmesini İngilizce biliyorsa ne ala, durumu anlatmakda zorlanabilirsiniz, ( Ben aslinda Ispanyada ogrenciyim de kartimin suresi dolmustu da , burada arkadasimi ziyaret ediyordum da … Yemezler Anacim … !! ) Problemleri azaltmak icin en iyisi bu surecte cok seyahat etmemek varsa 1 ulkeye gidip gelmek sizin icin cok hayirli olacaktir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder