Nedir ne değildir?

Uzun yıllardan beri aklımızda olup, Türkiye'den gelip Barselona'da yaşayan genclerin bilgilerini paylaşacakları bir internet mecrası olarak hayatına başladı bu blog. Bu blog aracılığıyla Barselona ve yakınlarında ikamet eden arkadaşlara, buraya geleceklere, gelmek isteyebileceklere burada oldukları süre içerisinde Barselona'yı tanımalarında, daha güzel vakit geçirip, zorlukların ve başağrılarının üstesinden gelebilmeleri için üç beş tecrübeye dayanan bir kaynak üretmek amacındayız. Adının Barselona101 olmasi da bundandir: üniversite de aldığımız oryantasyon dersleri hesabı. 101, Barselona'ya giriş. Hoşgeldiniz, beşgittiniz. Bunun yanısıra bu blog, herkese açık bir mecra olmayı amaçlıyor. Bu yüzden de gördüğünüz, beğendiniz, canınızı sıkan, hoşunuza giden, kafanızı karıştıran ve başkalarının da işine yarayabileceğini düşündüğünüz meseleleri paylaşırsanız, hemen buradan yayınlamak niyetindeyiz. Neyse, siz meseleyi kaptınız, venga vamos!


1 Aralık 2010 Çarşamba

NIE ile gidilebilecek ulkeler ?


Artik NIE`m var nerelere gidebilirim? 

Daha once de bahsedildigi gibi; SHENGEN ULKELERI olan ; Austria Belgium Czech Republic Denmark Estonia Finland France Germany Greece Hungary Iceland Italy Latvia Lithuania Luxembourg Malta Netherlands Norway Poland Portugal Slovakia Slovenia Spain Sweden  Switzerland ulkelerine NIE ni ve pasaportun esliginde girebilirsin. NIE surenin sonuna kadar bu ulkelerde kalabilirsin.

Ayrica; Ispanya – Fransa arasinda tampon ulke durumunda olan ANDORA`ya da girebilirsin, ANDORA Shengen Ulkesi olmamasina karsin hicbir sekilde sinirda kontrol yapilmamaktadir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder