Nedir ne değildir?

Uzun yıllardan beri aklımızda olup, Türkiye'den gelip Barselona'da yaşayan genclerin bilgilerini paylaşacakları bir internet mecrası olarak hayatına başladı bu blog. Bu blog aracılığıyla Barselona ve yakınlarında ikamet eden arkadaşlara, buraya geleceklere, gelmek isteyebileceklere burada oldukları süre içerisinde Barselona'yı tanımalarında, daha güzel vakit geçirip, zorlukların ve başağrılarının üstesinden gelebilmeleri için üç beş tecrübeye dayanan bir kaynak üretmek amacındayız. Adının Barselona101 olmasi da bundandir: üniversite de aldığımız oryantasyon dersleri hesabı. 101, Barselona'ya giriş. Hoşgeldiniz, beşgittiniz. Bunun yanısıra bu blog, herkese açık bir mecra olmayı amaçlıyor. Bu yüzden de gördüğünüz, beğendiniz, canınızı sıkan, hoşunuza giden, kafanızı karıştıran ve başkalarının da işine yarayabileceğini düşündüğünüz meseleleri paylaşırsanız, hemen buradan yayınlamak niyetindeyiz. Neyse, siz meseleyi kaptınız, venga vamos!


1 Aralık 2010 Çarşamba

Kontur Nasil Yuklenir !


Hattim var, telefonum var krediyi ( konturu) nasil yukliyecegiz ?  

Efendim ; oncelikle 

·         Butun sirketlerin subelerinden yukleme islemi yapilmaktadir, ama saatlerini guzel ayarlamak gerekmektedir, malum siesta saatinde kapali aksam da 21:00 gibi dukkanlari kapattiklari icin, bazen bulmak zor olabiliyor.

·         Dia , Carrefour gibi alisveris merkezlerinde belli hatlarinkini yukleyebilirsiniz, kasadaki kadina telefon numaranizi soyluyorsunuz aninda yukluyorlar, basit ve kolay.

·         Ispanyadan alinmiz bir bankamatik kartiniz varsa oradanda diger islemler kismindan , hatiniza aninda kredi, kontur, para yuleyebilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder